16 مرداد 1396
مقررات حاكم بر ارائه خدمت عمده‌فروشي بيت استريم ابلاغ شد

دبير كميسيون تنظيم مقررات ارتباطات از تصويب و ابلاغ مقررات حاكم بر ارائه خدمات عمده فروشي بيت استريم به اپراتورها خبر داد.

به گزارش روابط عمومي سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي، علي‌اصغر عميديان گفت: اين مقررات به منظور رقابتي كردن هرچه بيشتر بازار و تسهيل در ارائه خدمات در حوزه ارتباطات ثابت سيمي و كابلي تصويب شده است. 
وي افزود: با تدوين مقررات خدمات عمده‌فروشي بيت استريم فرصت جديدي براي استفاده حداكثري از منابع و امكاناتي كه در اختيار هر يك از دارندگان پروانه شبكه حوزه ارتباطات ثابت مبتني بر سيم مسي يا كابل نوري وجود دارد، فراهم مي‌شود و بر همين اساس از طريق اشتراك بخشهايي در شبكه دسترسي؛ از هرز رفت منابع جلوگيري و امكان توزيع و گسترش شبكه با سرعت بيشتر در تمامي نقاط كشور ايجاد مي‌شود. 
معاون وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با اشاره به اينكه با تصويب مقررات بيت استريم آزادي عمل و حق انتخاب مشتركان در تغيير اپراتورشان بيشتر مي‌شود، تصريح كرد: بيت استريم اين آزادي عمل را به مشتركان مي‌دهد كه در هر زمان كه بخواهند به صورت آنلاين و در كوتاهترين زمان ممكن، اپراتور ارايه‌دهنده خدمات ثابت ADSL و VDSL خود را تغيير دهند. 
رئيس سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي گفت: در مصوبه كميسيون تنظيم مقررات ارتباطات روشها و شرايط ارائه خدمات بيت استريم و تعرفه‌هاي آن به تفكيك كلان شهرها، مراكز استان و شهرها پيش‌بيني شده است. 
وي با اشاره به اينكه خدمات بيت استريم بصورت مستقل از فناوري ارايه مي‌شود، افزود: در مصوبه ۲۶۰ كميسيون تنظيم مقررات ارتباطات مدلي پيش‌بيني شده كه امكان سرمايه‌گذاري مشترك اپراتورها را براي توسعه VDSL فراهم مي‌كند.

Powered by Tetis PORTAL